Ana sayfa / Kredi Finans / Arsa kredisi nasıl alınır

Arsa kredisi nasıl alınır

Arsa kredisi, pek çok insanın almak istediği kredilerin başında geliyor zira günümüzde yatırım amacı ile kullanılan arsalar, herhangi bir sermaye yahut birikim olmaksızın alınamamakta. Bu düzeydeki arsaların yatırımı akabinde satışı ise tarafınıza oldukça kâr sağlayabiliyor. Özellikle, belli mecralarda, imara dönüşecek yahut yakınında bir iş merkezi kurulacak arsa ve evler, oldukça önem kazanıyor ve fiyatları iki katına çıkabiliyor. Bu sebepten, imara açık bölgelerden ve değerlenecek bölgelerden arsalar tabiri caiz ise resmen kapışılmakta.

Arsa Kredisi Nasıl Alınır?

Arsa kredisini, pek çok yoldan alabileceğiniz gibi genelde banka şubelerine giderek alabiliyorsunuz. Özellikle çalıştığınız bankadan bir arsa kredisi alabilmeniz, çok daha kolay ve etkili bir yol oluyor zira herhangi bir kimlik yahut bilgi istenmiyor. Direkt olarak, arsa hakkında bankayı bilgilendirip ve gerekli belgeleri hazırlayıp krediyi edinebiliyorsunuz. Yüksek ihtimalle, diğer bankalar gibi sizin çalıştığınız banka da ipotek yahut kefil isteyebilecektir. Zira, büyük bir miktar ve arsa kredisi için muhakkak bu tarz şeyler gerekiyor.

Arsa Kredisi Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Arsa Kredisi alınırken dikkat edilmesi gereken en büyük olay elbette faiz oranları ve yüklü bir miktar olduğundan dosya masrafı olacaktır. Dosya masrafı, genelde her bankada aynı miktar olabilir ancak faiz oranlarına dikkat etmenizde yarar var. Dolayısı ile, çalıştığınız bankadan gerekli teklifleri aldıktan sonra, eğer kredi notunuz uygunsa; diğer bankaların da faiz oranlarına göz atıp, onların tekliflerine de göz gezdirebilirsiniz.

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Martta faiz indirimi ihtimali zayıfladı

Gevşeme sinyali vermekten kaçınan merkez bankası, “sıkı duruşa devam” dedi. Uzmanlar, bunun mart ayında olası ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir