Ana sayfa / Pratik Bilgiler / Kredi Çekme yolları

Kredi Çekme yolları

Kamuda çalışan bir personel iseniz bankalardan kredi çekmek çok kolaydır. Ben bankalardan sürekli tüketici kredi çeken birisi olarak bu kolaylıklardan çok memnunum. Kredi çekip araba aldım, araba kredisi biraz daha zor olduğu için ben tüketici kredisi çekerek arabamı aldım. Maaş bordomu bankaya götürmem yeterli oldu. Bankalar artık kefilde istemiyorlar. Eskiden en az iki kefil lazım olurdu. Kefil bulasıya kadarda canımız çıkardı. Kimseye rica edemezdik.

Elin boşsa şahit, paran bolsa git kefil ol derlerdi. Çünkü bankalar asıl borçludan parasını alamadı mı direk kefilleri bulur parayı da kefillerden alırdı. Herkes birbirine takılırdı. Paraya ihtiyacım var bana kefil ol dediğinde. Parayı ben çekeyim sana vereyim ama sen kefil ol en azından borcunu bana ödemezsen banka beni değil direk sana icra gönderir derlerdi. Şimdi kefil derdi de ortadan kalktı. Zaten bankanın da kimseden alacağı kalmıyor. İhtiyacın varsa gidiyor bankaya müracaat ediyorsun. İki saat sonra size krediniz onaylanmıştır, gelin alın diyorlar. Bugüne kadar bankayla hiç çalışmayan biri bankaya gittiğinde ben çok temizim bugüne kadar bankalarla işim olmadı bana kredi çıkar dediklerini duydum.

Kredi notu diye bir şey çıktı. Bankayla hiç çalışmayan, kredi kartı kullanmayan kişilerin bankalar tarafından bunun iyi bir şey olmadığı söylenilmekte. Çünkü kredi notu belirlenirken bunlara da bakılıyor. Kredi notun yüksek olduğu zaman istediğiniz kredi limitinin onaylanma olasılığı da bir o kadar fazla oluyor.

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Türk Ekonomisine Büyük Katkı EVSİD’ten

Türk ekonomisine katkıda bulunmanın en önemli yollarından biri ithalattan ziyade, ihracatı geliştirmek ve yerli üreticilere ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir