Ana sayfa / Kredi Finans / Kredi Kartı Bilgileri

Kredi Kartı Bilgileri

Bankacılık sektörünün günümüzdeki hizmetleri artık azımsanamayacak kadar büyüktür ve bunlardan bir tanesi de kredi kartlarıdır. Kredi kartları  artık hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yer almakta.5 insandan 4’ünde mutlaka bir ya da birden fazla kredi kartı bulunmaktadır. Bu da insanların alışverişlerini kolaylaştırmakta ve taksitlendirme yapılabilmesini sağlamaktadır.

Kredi Kartları Taksit Sayıları

Bankalar müşterilerine taksitli alışveriş imkanı sağlamakta taksit sayısı da bankadan bankaya da değişmektedir ; bazı bankalar 4 taksit imkanı verirken bazı bankalar ise 12 taksit imkanı vermektedir. Alışverişleri direk satıcı müteşebbisten değil de internet ortamından evde, iş yerinde her hangi bir yerde yapma imkanını sağlamaktadır ayrıca kredi kartı hizmetiyle bankalar müşterilerine kişisel haklar ve avantajlar sağlamaktadır. Tüm bu hizmet faydalarının yanında tüketicilere çeşitli zararlar da vermektedirler. Toplam tutar değil de asgari tutar ödemesi yapıldığında günlük faiz uygulaması başlatılacağından fazladan para ödeyebilirsiniz. Ödemeleri zamanında ödemediğiniz taktirde bankanın uygulamış olduğu faize göre borcunuzdan daha fazla ödeme yapmak gibi cezai işlemlere maruz kalabilirsiniz. Ayrıca verilen bu hizmetin bir diğer sakıncası da toplumu tasarruf eğiliminden uzaklaştırarak tüketime teşvik etmektedir.

Kredi Kartının Faydaları – Zararları

Görüldüğü üzere bankacılık sektörünün kredi kartı hizmetlerinin faydaları da zararları da görülmektedir. Bankalarda kredi kartı talebinde bulunduğunuzda faiz oranlarını, taksit sayısını daha dikkatli olarak incelemek gerekmektedir. Dünyanın neresine giderseniz gibin kredi kartının faydalarını görebileceksiniz. İster İnternet isterseniz mağazadan her yerde alışveriş yapabilirsiniz. Her şey sizin elinizdedir. Siz kartı nasıl kullanırsanız size de o kadar borç gelir. Ne kadar az harcama o kadar az ekstre anlamına geleceğinden ekstre değil siz hesabını tutun..

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Martta faiz indirimi ihtimali zayıfladı

Gevşeme sinyali vermekten kaçınan merkez bankası, “sıkı duruşa devam” dedi. Uzmanlar, bunun mart ayında olası ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir