Ana sayfa / Bankacılık / Kredi Kartı ile Çevre Ve Temizlik Vergisi Ödeme İşlemi

Kredi Kartı ile Çevre Ve Temizlik Vergisi Ödeme İşlemi

Kredi kartı kullanımı bir hayli yaygın bir biçimde devam etmekte ve yurttaşlar birçok prosedürlerini kredi kartı ile yapmayı talep etmektedirler. Bu işlemlerden biri de çevre ve temizlik vergisi ödemelerini kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirebilmek olası mı sorusudur.

Pek çok prosedürlerinizi ve ödemelerinizi kredi kartı aracılığıyla gerçekleştirebiliyorken elbette çevre ve temizlik vergisi ve pek çok vergiyi kredi kartı ile yapabilirsiniz. Evvela çevre ve temizlik vergisinden kimler yükümlü şeklinde merak eden kişiler için hemen ifade edelim.

Çevre ve temizlik vergisinde mal sahibi kimse o yükümlü sayılmamaktadır. Mevzubahis malın kullanıcısı ödemeyi yapmak mecburiyetindedir. Şayet gayrimenkulde kiracı mevcut ise vergiden kiracı yükümlü olmaktadır. Çevre ve temizlik vergisi ödeme çeşidine göre iki ye ayrılmaktadır. Evlerde su faturasına eklenen çevre ve temizlik vergisi işyeri ve öbür yapılarda ise belediyede tahsil edilmektedir.

Ödemeler iki eşit vade biçiminde yapılmaktadır. Evlere ait çevre ve temizlik vergisi su harcama tutarı temel alınarak hesaplanmakta ve buna göre metreküp başına büyükşehir belediyelerinde 26 kuruş ve öbür belediyelerde ise 20 kuruştan hesap edilmektedir.

Kredi kartı ile çevre ve temizlik vergisi ödeme yapmak için ait olduğunuz belediye e-belediye sistemini kullanıcı olması icap etmektedir. Artık günümüz şartlarında birçok belediye bu sisteme geçiş yapmaktadır. Belediyenin işlemleri arasındaki borç bilgileri sorgulama sayfasında çevre temizlik vergisi sorgulaması gerçekleştirebilmeniz olası. Fakat bu muamele içinde devlet parolanızın olması icap etmektedir.

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Merkez’den bir hamle daha geldi

Merkez Bankası bünyesinde döviz karşılığı TL swap piyasasının açılmasına karar verildi. TCMB tarafından yapılan açıklamada ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir