Ana sayfa / Bankacılık / Kredi Kartlarından Alınan Komisyon

Kredi Kartlarından Alınan Komisyon

Kredi Kartlarından Alınan Komisyon

İnsanlar her zaman marketten, bakkaldan veya başka yerlerden bir şey alma gereği duymuştur. Bunu nakit veya kredi kartı ile alabilirler. Ancak bazı bakkallar yani küçük esnaflar bu işe bir hile katmakta. Bu hile ise bazen bir alınanların yarısı kadar bir ücret alabilir. Esnaf kredi kartı makinalarını bankalar esnafa belirli bir ücret karşılığında aylık ücret ile verirler.

Bu durumdan dolayı esnaf bazen parça başına bazen de toplam ücrete ek bir ücret yansıtarak bankaya ödediği bedelin onlarca katını yasal olmayan yollardan almakta. Bu durumu ise müşteriye hiç yansıtmamaktadır. Eğer sizler dikkatli olmaz iseniz esnaf bu işi sizlere hiç çaktırmadan halledebilir. Artık küçük esnaflarda nakit şu kadar kredi kartı şu kadar.

Peki ya bunun yasal bir dayanağı var mı? Tabi ki de hayır. Bunun hiçbir yasal dayanağı bulunmamakta. Zaten müşteri her ay bankaya belirli miktarda bir ücret ödemekte. Birde bunun üzerine esnafın koyduğu komisyonlarla tüm yükün müşteriye bindirilmesi söz konusu olmakta. Eğer ki böyle bir durumla karşılaşırsanız eğer yapmanız gereken ilk şey esnafı bu konuda uyarmak, devamında ise uyarıları dikkate almayıp komisyonu sizden almak için zorluyorsa aldığınız eşyaları bıraka bilirsiniz.

Son olarak da banka müşteri hizmetlerini arayıp esnafın adı ile birlikte müşteri hizmetlerine bilgi vermeniz gerekmekte. Ancak tek şikâyet yetmediği için böyle durumlarda banka pek fazla bir şey yapamıyor.

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Martta faiz indirimi ihtimali zayıfladı

Gevşeme sinyali vermekten kaçınan merkez bankası, “sıkı duruşa devam” dedi. Uzmanlar, bunun mart ayında olası ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir