Ana sayfa / Ekonomi Haberleri / Dev Market Zinciri Migros ve Kipa Birleşme Kararı Aldı

Dev Market Zinciri Migros ve Kipa Birleşme Kararı Aldı

Migros‘tan meydana getirilen açıklamada, iştirak ile Kipa‘nın Migros içerisinde birleşmesine değişmeyen verildiği bildirildi.

KAP’A AÇIKLAMA YAPTILAR

Migros’un Kamuyu Aydınlatma Platformu‘nda arazi düzlük açıklamasında, firmanın idare oturmuş toplantısında tahsil edilen kararlar kamuyou ile paylaşıldı.

Açıklamada, şu ifadelere arazi verildi:

“Şirketimizin 31 Aralık 2017 nedeni ile müdevven konsolide finansal tabloları ve Kipa Ticaret AŞ’nin (Kipa) 31 Aralık 2017 nedeni ile müdevven finansal tabloları esasi alınarak, Kipa’nın çalışkan ve pasifleri ile beraberce müşterek kül biçiminde Sermaye Piyasası Kurulu‘nun (SPK) II-23.2 mahdut Birleşme ve Bölünme Tebliği ile öbür ait mevzuat hükümleri yanı esna 6102 mahdut Türk Ticaret Kanunu’nun (TTK) 136 ila 158 ve 191 ila 194. maddeleri hükmü ile 5520 mahdut Kurumlar Vergisi Kanunu’nun kurumların zaman muamelelerini düzenleyen 19. ve 20. maddeleri hükümleri çerçevesinde zaman katılması yoluyla Migros içerisinde birleşilmesine, Migros, Kipa’nın oy hakkı verici paylarının yüzdelik 96,25’ine erbap olduğundan, toplaşma işleminin TTK’nın 155 ve 156’ncı maddeleri ile SPK’nın II-23.2 mahdut Birleşme ve Bölünme Tebliği’nin 13’üncü maddesi kapsamında kolaylaştırılmış usulde toplaşma hükümleri çerçevesinde yürütülmesine değişmeyen verilmiştir.”

Kamuyu Aydınlatma Platformu,Sermaye Piyasası Kurulu,Kipa,Migros

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

İngiltere ve AB arasında Kuzey İrlanda çatlağı

İngiltere’nin Brexit Bakanı Dominic Raab, Brüksel’de AB Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier ile ortak basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir