Ana sayfa / Ekonomi Haberleri / Erken Seçim Kararını İş Dünyası Olumlu Karşıladı

Erken Seçim Kararını İş Dünyası Olumlu Karşıladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan‘ın er seçimin 24 Haziran’da yapılacağını açıklamasının arkası sıra iş dünyasından ilkin aksülamel geldi. İstanbul Ticaret Odası er seçimin en aşırı gerçek tüketicilere yarayacağına aksan yaparken, Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği ise er seçme kararını durumunda bulduklarını anlatım etti.

İTO: BÜYÜMEYE DESTEK OLACAK

Avdagiç, Cumhurbaşkanlığı sistemine intikal ile beraberce perçinlenecek siyasal istikrarın, ekonomideki ahenk ve büyümeye dayanaklık etmek olacağını vurguladı.

Şekib Avdagiç, şunları kaydetti:

“Hep söylüyoruz Türkiye‘nin bekleyecek ortak saati gürbüz yok. Dünyanın bu konjonktüründe iş dünyası namına ihtiyacımız bulunan yegâne nesne siyasal istikrarın sürmesidir. Hele ki Suriye ve Irak ile ilişik gelişmeler sürerken, dünyanın dü dev kutbu ortada gerilim tırmanırken kararları aceleci almalıyız. Ekonomide kırat üstünden meydana getirilen akış ve gerçek bu sektörün taşımış olduğu riskler açısından Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne beklemeden, ortak an ilkin geçmesi zorunluluktur. Önümüzü elan kemiksiz görebilmek düşüncesince de arsıulusal çevrelerin kırat manipülasyonlarına doğruluk ettikleri yanıtı elan çelimli verebilmek düşüncesince de buna gerekseme vardır.”

ASKON: YERİNDE BİR KARAR

Anadolu Aslanları İş Adamları Derneği (ASKON) Genel Başkanı Hasan Ali Cesur ise, er seçme kararının durumunda bulunduğunu belirterek, “Türkiye’nin öncelikleri itibarıyla ortak an ilkin seçme konusu gündemden kalkmalıdır.” ifadesini kullandı.

Cesur, Türkiye’nin öncelikleri itibarıyla biran ilkin seçme mevzusunun gündemden kalkması icap ettiğini bildirdi.

Cesur, “Türkiye’nin öncelikleri aşırı farklı. İç ve aut gelişmeler herhangi ortak devir ayrımlı ortak dinamikle akım ederken, Türkiye’nin gündeminde derinlemesine ortak seçme süreci toprak almamalı. Ekonomi belirsizlikleri katiyen sevmez. Bu kararla bu ipham yükü ortadan kalkacak. 24 Haziran zamanı durumunda ortak değişmeyen olmuştur.” ifadelerini kullandı.

İstanbul Ticaret Odası,Recep Tayyip Erdoğan,Hasan Ali Cesur,Türkiye

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

İngiltere ve AB arasında Kuzey İrlanda çatlağı

İngiltere’nin Brexit Bakanı Dominic Raab, Brüksel’de AB Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier ile ortak basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir