Ana sayfa / Ekonomi Haberleri / Geçtiğimiz Hafta Rekor Kıran Dolar, Haftaya Sakin Başladı

Geçtiğimiz Hafta Rekor Kıran Dolar, Haftaya Sakin Başladı

İstanbul Kapalıçarşı’da 4,1010 liradan tahsil edilen dolar, 4,1030 liradan satılıyor. 5,0600 liradan tahsil edilen avronun satı fiyatı ise 5,0620 teklik namına belirlendi. Cuma günkü kapanışta doların satı fiyatı 4,0970 lira, avronun satı fiyatı ise 5,0520 teklik olmuştu.

UZMANLAR PİYASALARIN DEĞİŞKENLİĞİ KONUSUNDA UYARIYOR

Hafta sonu Suriye‘ye müteveccih meydana getirilen atılım sonra dolar/ TL’de üst cepheli çıkışlarına bitmeme ika potansiyelinin güçlendiğini tamlayan uzmanlar, salık akışının aşırı değişebilir bulunduğunu belirterek davranışlarında ölçülü olunması icap ettiğini belirtiyor.

Bir bankanın döviz masası işlemcisi, “Dolar/TL’de 4.20 seviyesi ehemmiyetli ortak dayanım noktası ergin durumda. Suriye gerginliğinin, bu haftasonu gerçekleşen olayların devamı gelmeyeceği öngörüleri dolayısıyla piyasada manalı ortak hasiyet yaratmıyor. Hatta iri devletlerin ısıdam arbede ihtimalinin ortadan kalkması ve bunun söylemlerle pekiştirilmesi gelecek günlerde riziko iştahını müspet üstelik etkileyebilir” dedi.

JPMORGAN’IN PİYASA DEĞERLENDİRMESİ

JPMorgan kabilinden piyasaya sürülen değerlendirmede, ” Trump, Rusya‘dan reaksiyon getirecek eşiği aşmadan kimyevi tabanca kullanımının al çizgisi bulunduğunu gösterebildi. Hisse sektörü Esad’a üzerine ABD‘nin levent boylu sürecek ve şümullü ortak harekat başlatmasından endişeleniyordu. Bu şu anda sağlam olabilirlik dahilinde gözükmüyor” denildi.

İstanbul

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

İngiltere ve AB arasında Kuzey İrlanda çatlağı

İngiltere’nin Brexit Bakanı Dominic Raab, Brüksel’de AB Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier ile ortak basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir