Ana sayfa / Ekonomi Haberleri / İstanbul 3. Havalimanı’na İlk Uçak 15 Mayıs’ta İnecek

İstanbul 3. Havalimanı’na İlk Uçak 15 Mayıs’ta İnecek

Dünyanın en şişman hava meydanı yerine 29 Ekim‘de hizmete açılması planlanan İstanbul Yeni Havalimanı’nda (İYH) sona yaklaşılıyor. Havalimanına revan eksiksiz yollara taraf tabelaları yerleştirirken inşası tamamlanan evvel piste sınav düşüncesince tayyare 15 Mayıs’ta inebilecek.

İSTANBUL YENİ HAVALİMANI İLE 100 BİN KİŞİYE İŞ

Toplam yatırımı 10.2 bilyon euro bulunan ve kestirmece 100 bin insana istihdam sağlayacak havalimanında toprak düzlük şirketlere teslimlerin de haziran kocaoğlan başlangıcında yapılacağı öğrenildi. Takvim’deki habere göre, tamamlandığında salname geçici kapasitesinin 200 milyona ulaşacağı öngörülen projede yekûn 6 yarışlık bulunacak.

SU VE ELEKTRİK KULLANIMINDA 3 MİLYON TL TASARRUF SAĞLANACAK

30 Ağustos itibarı ile eğreti benimseme işlemlerinin başlanacağı havalimanında başkaca Türkiye‘de müşterek evvel hâlâ gerçekleşiyor. Projeye Meteoroloji Kulesi düz yazı ediliyor. 6 bin alıcı ile izlem edilecek dev projede 3 bin 500 güvenlikçi fariza yapacak. Dünyayı kıskandıran plan tamamlandığında herhangi müşterek bölgede ekonomiye şişman yardım sağlayacak. Su ve yalıtım kullanımından yılda 3 milyon TL artırım sağlanıyor. Bu da 5 bin 500 konutun su ihtiyacına yanıt geliyor.

29 Ekim,İstanbul

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

İngiltere ve AB arasında Kuzey İrlanda çatlağı

İngiltere’nin Brexit Bakanı Dominic Raab, Brüksel’de AB Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier ile ortak basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir