Ana sayfa / Ekonomi Haberleri / Ölmeden Mezar Taşını Yaptırana Yüzde 50 İndirim

Ölmeden Mezar Taşını Yaptırana Yüzde 50 İndirim

Muş‘un Varto ilçesinde granit ve mermer işletmecisi Bayram Çetinkaya, hece taşı düşüncesince enteresan ortak kampanyaya imza attı. Ölmeden ilk kara yer taşını yaptıranlara yüzdelik 50 iskonto uygulayıcı Çetinkaya, fiyatların 800 liradan başlayıp, 18 bin liraya derece çıktığını söyledi.

2017’DE ÖLENLERE DE YÜZDE 20 İNDİRİM

Varto’nun Kültür Mahallesi‘nde ata mesleği bulunan mermerciliği sürdüren 33 yaşındaki Bayram Çetinkaya, hece taşı düşüncesince kampanya başlattı. 2017’de ölenler düşüncesince yaptırılacak mermer düşüncesince yüzdelik 20 iskonto eden Çetinkaya, ölmeden ilk hece taşı yaptıranlara ise yüzdelik 50 iskonto uyguluyor.

18 BİN LİRAYA KADAR ÇIKIYOR

İşyerinin önüne kampanyayla ilişik makale yaban koyan Çetinkaya, hece taşı fiyatlarının 800 liradan başlayıp, 18 bin liraya derece çıktığını söyledi. Çetinkaya, önümüzdeki günlerde, kaynanası ölmeden kaynanasına kara yer yaptırana da yüzdelik 50 iskonto kampanyası başlatacağını söyledi.

YAŞLI KADIN VESİLE OLDU

Kampanyayı başlatmasına buğulu ve geda ortak kadının fırsat bulunduğunu kail Çetinkaya şunları söyledi:

“Bir devir işyerime buğulu ortak ana yarısı geldi. Dedi ki, ‘Kocama kara yer yaptıracağım fakat 3 ayda 600 teklik aylık alıyorum. Bu parayla geçineyim mi, olmadan hece taşı mı yaptırayım?’ dedi. Ben de ‘Olmaz öyle, çocuğun namevcut mu?’ dedim. O da ‘Yok kimsem. Bir kocam vardı, o da öldü. Kendisine hece taşı yaptıramadığım düşüncesince gece olduğunda rüyama geliyor ve ağlıyorum’ dedi.

İŞLERİ AÇILDI

Çetinkaya laflarına şöyleki bitmeme ett: “Kendisine, bizde ehven taşın olmadığını söyleyerek gönderdim. Aradan. üç, dört devir geçtikten sonraları bu hanımı rüyamda gördüm. Çok biçimsiz oldum. Teyzeyi 20 devir sonraları çarşıda gördüm ve ne yaptığını sordum. O da hala hece taşı yaptıramadığını söyleyince namına araştırma görevlisi olacağımı belirttim. Kocasına dobra ortak hece taşı yaptım ve teyzede bunun karşılığında üç ayda ortak 100 teklik ödüyor. Bu vakadan sonraları işlerim baş döndürücü elleme gitmeye başladı. Afyon merkezde ortak mermer fabrikası var. Bu vakası ofis sahibi Yüksel erkeğe anlattım. Bana hakeza ortak kampanya başlatabileceğimi ve kendisinin de iskonto yaparak destekleyeceğini söyledi. Ben de on paralık doğaç kampanyayı başlattım. Ölmeden hece taşı yaptırmak isteyenlerle notere gidip kavil imzalıyoruz. Geçen sene ortak kişiyle hakeza ortak imza attık.”

Çetinkaya, meslektaşları yahut apayrı sistem gruplarının da türlü kampanyalar başlatarak bölüt dayanak olmaya çağırdı.

Muş,Varto,Bayram Çetinkaya

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

İngiltere ve AB arasında Kuzey İrlanda çatlağı

İngiltere’nin Brexit Bakanı Dominic Raab, Brüksel’de AB Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier ile ortak basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir