Ana sayfa / Ekonomi Haberleri / Otobüs Firmalarında 3 Günlük Tatil Yoğunluğu Tüm Koltuklar Doldu

Otobüs Firmalarında 3 Günlük Tatil Yoğunluğu Tüm Koltuklar Doldu

Bursa Ulaşım Toplu Taşıma İşletmeciliği Turizm Sanayi ve Ticaret AŞ (BURULAŞ) Genel Müdürü Mehmet Kürşat Çapar, AA muhabirine icra ettiği açıklamada, Bursa Uluslararası ve Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde normalde günde sayı farkı bin 100 otomobilin depar belgesi yaptığını söyledi. 23 Nisan‘da otogardan günce anahtar çıkışının bin 100’den bin 400’ün ilişkin yükselmesini beklediklerini tabir fail Çapar, geçici sayısında ise alışılagelen günlere nazaran sayı farkı yüzdelik 40 yöresinde ortak artma olacağını belirtti.

“EK SEFERLER YAPILACAK”

Çapar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın pazartesi gününe denktaş gelmesiyle vatandaşların üç günce tatili kullanmak düşüncesince muhtelif projeler yaptıklarına değinerek, şunları kaydetti:

“Hafta sonunu da kapsayacak halde üç günce ortak dinlence süreci bizleri bekliyor. Terminal kuruluş ve görev kapasitesi bu çeşit artışları kaldırabilecek yeterlilikte olduğu için bu üç günce dinlence boyunca tek arıza yaşanmayacak. Artan geçici talebine ilişkin adına alışılagelen seferlere ekleyerek ek seferler ilgilendiren şirketler çeşidinden planlanmıştır. İşletmelerden elimize vasıl bilgilere göre, anahtar ve geçici kapasitesi itibarıyla umumi açıdan 20-23 Nisan tarihleri arasındaki kâffesi seferlerin aşağı mahalle satışları iri miktarda meşbu durumda.”

Çapar, lazım terminal işletmesi ve gerekse polis görevlileri çeşidinden pırtı dışı yahut gümrüksüz sevgili gezi girişimlerinin strateji edildiğini ve kaide dışı hallere rağmen mukteza tedbirlerin alındığını laflarına ekledi.

“DOLULUK ORANIMIZ ŞİMDİDEN YÜZDE 100’E ULAŞTI”

Pamukkale Turizm 2. Bölge Müdür Yardımcısı Hamit Ocak da 23 Nisan’ın hafta sonu ile birleşmesiyle çokluk yaşandığını söyledi.

Ocak, 21-22 ve 23 Nisan’da yüzdelik 100 doluluk oranına ulaştıklarını belirterek, “Ek seferler düzenlendi. Ciddi ortak çokluk bekliyoruz. 23 Nisan’ın pazartesiye denktaş gelmesi hafta sonu yoğunluğunu da artırdı.” dedi.

Yaz sezonu önceleri 23 Nisan’ın önceki dinlence bulunduğunu vurgulayan Ocak, “23 Nisan ile önceki dinlence planlaması da yapılıyor. Bu tatille beraberce acemi mevsim da başlıyor. 23 Nisan ile beraberce acemi sezonun iyi geçeceğini beklenti ediyoruz. Dolu kırcı ortak mevsim bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

“23 NİSAN BİZİM SEKTÖRE NEFES ALDIRACAK GİBİ”

Uludağ Turizm Bursa Bölge Müdürü Erdal Kapacak da sektörleri açısından umumi açıdan mecalsiz ortak zamanın yaşandığını aktardı.

23 Nisan’da Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tatili zımnında ağırbaşlı ortak artma beklediklerini tabir fail Kapacak, “23 Nisan tatili bizim piyasaya soluk aldıracak gibi. Uzun mesafelerde değil de umumi açıdan çelimsiz mesafeler ve dinlence beldelerinde çokluk olacak.” dedi.

Gökçen,Mehmet Kürşat,Bursa,23 Nisan

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

İngiltere ve AB arasında Kuzey İrlanda çatlağı

İngiltere’nin Brexit Bakanı Dominic Raab, Brüksel’de AB Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier ile ortak basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir