Ana sayfa / Ekonomi Haberleri / Starbucks 175 Bin Personeline “Irk Ayrımcılığıyla Mücadele“ Eğitimi Verecek

Starbucks 175 Bin Personeline “Irk Ayrımcılığıyla Mücadele“ Eğitimi Verecek

Dünyanın en iri kıraathane zinciri Starbucks 29 Mayıs’ta ABD‘deki 8 binden çok şubesini müşterek süreliğine kapatacağını açıkladı. Bu kafelerde etkin personele “ırk ayrımcılığıyla mücadele” eğitimi verilecek.

175 BİN ÇALIŞANINA EĞİTİM VERECEK

Starbucks’ın eğiteceği personel sayısı kısaca 175 bin. 8 binden çok Starbucks şubesi 29 Mayıs’ta öğleden sonraları gizli olacak. Starbucks’ın ABD’de lisanslı kısaca 6 bin kafesi ise o güneş belirgin kalacak. Süpermarketler ve havaalanları kadar yerlerde mevcut bu şubelerin personeline de yetişek malzemesi gönderilecek.

İKİ SİYAHİ MÜŞTERİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Kahve zincirinin Philadelphia kentindeki müşterek şubesinde sabık hafta, ısmarlama özgülemek düşüncesince dostlarını muntazır dü zenci alıcısı manşet çağırılarak gözaltına alınmıştı. Starbucks görüngü sonrası eleştirilmiş, boykot çağrılarıyla karşılaşan firmanın CEO’su Kevin Jonhson salon müdürünün bundan böyle görevde olmadığını açıklamıştı.

JOHNSON: MAĞAZAMIZDA YAŞANANLAR YANLIŞTI

Amerikan ABC News televizyonuna Johnson, “Mağazamızda yaşananlar ayıptı, yanlıştı” demişti. Johnson ayrımcılığa ve ırkçılığa huzur müşterek iştirak olduklarını, böylesi müşterek vaziyette manşet çağırmanın onama edilemez bulunduğunu söylemişti.

Philadelphia,Amerika Birleşik Devletleri,Starbucks

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

İngiltere ve AB arasında Kuzey İrlanda çatlağı

İngiltere’nin Brexit Bakanı Dominic Raab, Brüksel’de AB Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier ile ortak basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir