Ana sayfa / Ekonomi Haberleri / Starbucks, Sipariş Vermek İçin Arkadaşlarını Bekleyen Müşterileri Gözaltına Aldırdı

Starbucks, Sipariş Vermek İçin Arkadaşlarını Bekleyen Müşterileri Gözaltına Aldırdı

Kahve zinciri Starbucks, havale özgülemek düşüncesince dostlarını muntazır dü yağız müşterisini kolluk çağırarak gözaltına aldırmasının arkası sıra bozukluk diledi. Philadelphia polisi ise müşterileri gözaltına almalarının akilane bulunduğunu açıkladı.

“YA SİPARİŞ VERİN YA DA ÇIKIN”

Geçen hafta ABD‘nin Pennsylvania eyaletinin Philadelphia kentinde yaşanmış olan vakada dü yağız eş Starbucks’a gelmiş olarak üçüncü dostlarını beklemeye başlamış, bu tam yanlarına mevrut salon müdürü “ya havale verin ve ya hariç çıkın” uyarısında bulunmuştu.

Siparişi arkadaşları erişince vereceklerini söylemeyen alıcılar hariç çıkmayı reddedince salon yönetimi kolluk çağırmış, kullanmakta olanları “özel mülkiyetin ihlali” suçlamasıyla gözaltına aldırmıştı.

“ONLAR BİR ŞEY YAPMADI”

İki arkadaşın mağazaya girmesinden 15 zaman sonraları Starbucks’a giren bekledikleri insan de ikilinin gözaltına alınmasına tutanak olmuştu.

Olay mağazadaki müşterek alıcı kabilinden kameraya çekilirken alıcıların “Niye gözaltına alıyorsunuz? Onlar müşterek bilinçlilik yapmadı” söylediği duyuldu.

SİYAHLARA ÖZEL MUAMELE TEPKİ ÇEKTİ

“Bu adamlar havale vermediği düşüncesince kolluk çağrıldı. Arkadaşlarını bekliyorlardı ki kelepçeyle mağazadan çıkarılırken kendisi geldi. Mağazadaki beyazlar ise kendileri de bire müşterek şeyi yapmalarına karşın sebep gözaltına alınmadıklarını şaşırdı.”

Videonun toplumsal medyada milyonlarca defa izlenmesinin arkası sıra Pazar haset mevzuyla ilişik müşterek izah gösteren Starbucks CEO’su Kevin Johnson, videoyu seyrederken zorlandığını, yapılanların kusur bulunduğunu söyledi.

CEO, DURUMU DÜZELTME SÖZÜ VERDİ

“Durumu yöneltmek düşüncesince elimizden geleni yapacağız. Müşterilerin çekmiş olduğu videoyu gelmek baş döndürücü çetin ve buradaki eylemler Starbucks görevleri ve değerleri ile uyuşmuyor.”

POLİS YAPTIĞININ ARKASINDA

Philadelphia Polis Komiseri Richard Ross, polislerin yaptığının akilane bulunduğunu söyledi:

“Eğer müşterek iş noktayı bizi çağırarak bazısı insanların mağazada bundan sonraları bulunmasını istemediğini söylerse polislerin bu rolü hesabına getirmesi kanuni müşterek zorunluluktur.”

Amerika Birleşik Devletleri,Philadelphia,Starbucks

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

İngiltere ve AB arasında Kuzey İrlanda çatlağı

İngiltere’nin Brexit Bakanı Dominic Raab, Brüksel’de AB Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier ile ortak basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir