Ana sayfa / Ekonomi Haberleri / Starbucks’ın CEO’su: Müşterileri Gözaltına Aldıran Müdür Kovuldu

Starbucks’ın CEO’su: Müşterileri Gözaltına Aldıran Müdür Kovuldu

BBC Türkçe’nin haberine göre; Dün ABD‘deki ABC News kanalına mütekellim Johnson, “Perşembe haset müşterek mağazamızda yaşananlar ayıptı, yanlıştı” dedi. Johnson ayrımcılığa ve ırkçılığa için müşterek iştirak olduklarını söylerken böylesi müşterek halde kolluk çağırmanın onama edilemez bulunduğunu belirtti ve çalışanlarına şuursuz önyargı dair yetişek vereceklerini açıkladı.

GÖZALTINA ALINAN KİŞİLER CEO İLE GÖRÜŞECEK

Bir iştirak sözcüsü de gözaltına tahsil edilen dü kişinin, Johnson’dan mevrut müzakere teklifini onama ettiklerini duyurdu. Philadelphia kentindeki Starbucks mağazası uğrunda hafta sonu başlamış olan eylemler ise geçmiş de bitmeme etti. Protestonun örgütleyicilerinden Abdul-Aliy Muhammad, “Bu Starbucks çağ dünyalık kazanamayacak. Amacımız bu” dedi. Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği’nin (ACLU) Pennsylvania eyaleti yöneticisi Reggi Shuford ise Starbucks’ta yaşananların yağız Philadelphialıların herhangi müşterek çağ karşılaşmış olduğu ırkçılığın müşterek örneği olduğunu, yağız olmanın ‘beklerken üstelik müşterek suç’ bulunduğunu söyledi.

Philadelphia,Amerika Birleşik Devletleri,Starbucks

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

İngiltere ve AB arasında Kuzey İrlanda çatlağı

İngiltere’nin Brexit Bakanı Dominic Raab, Brüksel’de AB Komisyonunun Brexit Başmüzakerecisi Michel Barnier ile ortak basın …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir