Ana sayfa / Emlak / Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 125 memur alımı! Başvuru için yarın son gün!

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü 125 memur alımı! Başvuru için yarın son gün!

Devlet Personel Başkanlığının yayımladığı ilana göre, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü kendi bünyesinde istihdam etmek üzere toplamda 125 sözleşmeli memur alımları başladı. Alım yapılacak personel Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü Taşra hizmet birimlerinde çalışacak. Peki başvurular nasıl yapılacak? Başvuru detayları nelerdir? İşte söz konusu ilan hakkında merak edilenler…

BAŞVURU ÖZEL ŞARTLARI NELERDİR?

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü memur alımlı ilanına başvuru yapmak isteyen adayların bazı şartları taşımaları gerekmektedir. Söz konusu şartlar:

– Yükseköğretim kurumlarının Bilgi ve Belge Yönetimi, Dokümantasyon ve Enformasyon, Arşivcilik, Kütüphanecilik, ya da programında Osmanlı Paleografyası, Arapça, Farsça derslerine yer veren en az 4 yıllık bölümlerinden mezun olmak. (Atanmaya hak kazanan adaylardan Osmanlı Paleografyası, Arapça veya Farsça derslerinden herhangi birini gördüğünü gösterir not dökümü istenecektir.)

– 2016 yılı KPSS B grubu KPSS-P3 puan türünden 60 veya üzeri puan almış olmak.

HANGİ BÖLGELERE BAŞVURU YAPILACAK?

Söz konusu ilana başvuru yapacak adayların başvurularını sadece İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa, Konya, Antalya, Diyarbakır, Erzurum, Trabzon, Samsun, Kayseri, Hatay, Gaziantep, Edirne, Van, Elazığ, Eskişehir, Denizli, Kastamonu, Sivas, Şanlıurfa ve Yozgat illerinde bulunan Tapu ve Kadastro Müdürlüklerüne yapmaları gerekmektedir.

BAŞVURUDA İSTENİLEN BELGELER NELERDİR?

– Sözleşmeli Personel (4/B) Başvuru Talep Formu

– Diploma veya Mezuniyet Belgesi Fotokopisi

– Nüfus Cüzdanı Fotokopisi

– KPSS Yerleştirme Sonuç Belgesi (İnternet Çıktısı)

Söz konusu başvurular 6 Nisan 2018 itibari ile başladı. Buna göre adaylar başvurularını en geç bir hafta içerisinde yani 13 Nisan 2018 tarihine kadar mesai saati bitimine kadar yapmaları gerekmektedir. Başvuru yapmak isteyen adayların (www.tkgm.gov.tr) adresinde bulunan Sözleşmeli Personel Başvuru Talep Formunu doldurarak istenilen belgeler ile birlikte ilgili şehirlerde bulunan Tapu ve Kadastro genel Müdürlüklerine şahsen başvuru yapmaları gerekmektedir.

İlanın Tam Metnini Görmek İçin Tıklayınız…

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Ev almak mı kirada oturmak mı avantajlı

Konut kredi faizlerinin düşmesiyle birlikte ev satın almak isteyenlerin sayısı arttı. Kira öder gibi ev …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir