Ana sayfa / Bankacılık / Taşıt Kredisi

Taşıt Kredisi

Araç Kredisi

Herkesin hayalinde bir araba almak vardır. Bu arabayı hemen almak istersiniz ancak yeterli paranız yoktur. Bu durumda bankalardan bir çözüm geliştirilmiştir. Araç kredisi. Araç kredileri genel olarak bazı istisnalar haricinde hayalinizdeki arabayı sizin almanızı sağlar. Ancak her kredinin de olduğu gibi bu kredilerin de şartları vardır. Örneğin ilk bakılan şey gelir durumunuz. Gelir durumuna göre yasal olarak belgelenen gelirinizin %50’ sinden fazla kredi taksiti ödeyemezsiniz. Bu yüzden belgelenebilir geliriniz düşük ise bankadan kredi çekmeniz zorlaşır. Çünkü en fazla 48 ay yani 4 yıllık vadeyle kredi çekebilirsiniz.

Bunun dışında kredi notu. Önce kredi notu ne onu konuşalım. Kredi notu geçmişte olan bankalar ile ilgili ilişkilerinize göre hesaplanan bir nottur. Bu nota etki edenler önceki kredilerinizi düzgün ödeyip ödemediğiniz, kredi kartı borçlarınızı zamanında yatırıp yatırmadığınızı dikkate alarak hesaplanır. Eğer ki kredi notunuz düşük ise bankalardan kredi almanız oldukça zorlaşır. Hatta beki hiç kredi alamazsınız.

Diğer bir şart ise araç kredisini sadece araç alımlarında kullanmanız. Yani daha basit bir hale getirilir ise banka sizin araç alıp almadığınızı kesin olarak kanıtlamanızı istemekte. Bunun sebebi ise faiz oranlarının diğer kredi çeşitlerine göre değişik olmasıdır. Son olarak da alacağınız arabanın krediye uygun olup olmadığıdır. Bazı araçlar yaşları bakımından ve daha birçok sebepten dolayı krediye uygun değildir. Bu durumlarda mağdur kalmamak için alacağınız arabanın önceden krediye uygunluğunu araştırmanız gerekmekte.

hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Taşıt kredileri düştü

Binlerce lira cepte kalacak! Taşıtta faiz indirimi vatandaşa kar ettirecek Tüketicilerin 50 bin liralık taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir